Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-04-24 18:35:49

kaja
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-20
Liczba postów: 19
Windows XPFirefox 37.0

pomysł na zieleń ( pogratulować )

Witam !
Rozpocznę słowami Pana Łukasza " to my kreujemy rzeczywistość wokół nas"
Zgoła inne zdanie mają Władze spółdzielni.
Wokół bloku 6E i 6D według projektu mamy być uraczeni dziesięcioma drzewami klonami dorastającymi do wysokości 10m
Drzewa mają być posadzone w kręgach wokół naszych bloków.
Znowu nonszalancja projektanta. klony są drzewami o mocnych korzeniach niestety powierzchniowych, czyli ulegnie w przyszłości zniszczeniu kostka, a my za to zapłacimy. mocno rozbudowany system korzeniowy wysuszy i tak mocno piaszczysty grunt, co może zniszczyć słabsze rośliny.
Klon jest alergenem, co może przysporzyć kłopotów zdrowotnych niektórym mieszkańcom.
Klon o silnie rozbudowanej koronie zabierze sporo światła mieszkaniom od strony wschodniej i południowej, i będzie jak suterynach.
Momentami mam wrażenie że kupiłem mieszkanie w Tebeesach.
Może mam zgoła błędne odczucie.....................
Proponuję, szybką dyskusje, jest jeszcze trochę ale bardzo mało czasu na poprawki do tego projektu i zastąpienie klonów na przykład jarzębiną
drzewem mniej agresywnym odnośnie bryły korzeniowej i nie jest alergenem.
Kilka osób jest wstanie zablokować pomysły projektanta naszych władz, albo mnie przekonać że nie mam racji.
Zastrzegam jednak, że nie zamierzam mieszkać w slamsie.

jutro wystawię projekt petycji .

Pozdrawiam

Offline

#2 2015-04-24 21:57:37

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
Windows 8.1Chrome 42.0.2311.90

Odp: pomysł na zieleń ( pogratulować )

Bardo ciekawe zagadnienie. Ja niestety nie mam pojęcia o drzewach, krzewach itp. Przydały by się jeszcze jakieś głosy, które w temacie mają coś do powiedzenia. Osobiście dobrze mi się tu mieszka i nie mam większych uwag (no może czynsz jest wysoki ....). Temat będę śledził i jestem w stanie poprzeć zmiany w projekcie.


Doświadczaj życia ...

Offline

#3 2015-04-27 06:37:27

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows XPFirefox 37.0

Odp: pomysł na zieleń ( pogratulować )

no to zostałam wyprzedzona [dblpt]) właśnie chciałam o tym pisać...
Ale ja słyszałam o kasztanach a nie klonach??
również nie znam się na drzewach, ale rzeczywiście chyba lepiej zastanowić się nad jarzębiną...
Klony i kasztany uwielbiam, ale ani zniszczona kostka, ani samochód obity przez upadające kasztany mi się nie uśmiecha...
petycję także z chęcią podpiszę.

Offline

#4 2015-04-28 07:30:59

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
Windows 7Firefox 37.0

Odp: pomysł na zieleń ( pogratulować )

Jarzębiny to chyba dość fajny pomysł, pytanie tylko czy mamy coś do gadania w tym względzie....
Mnie też bardziej interesuje jaka roślinność ma być posadzona w okolicy placu zabaw, bo  przydałoby się tam jakieś większe drzewo dające trochę cienia. To dość uciążliwe w upale siedzieć na placu zabaw gidze nawet nie można na chwilę odetchnąć od słońca...

Offline

#5 2015-04-28 21:21:46

kaja
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-20
Liczba postów: 19
Windows XPFirefox 37.0

Odp: pomysł na zieleń ( pogratulować )

Witam !
Niestety plac zabaw jest posadowiony na dachu / stropie/ miejsc garażowych  i większe drzewa mogą zrobić duży bałagan po prostu na tym garażu jest
zaledwie dwa metry ziemi. Pomijając ciężar drzewa, korzenie uszkodziły by izolację na stropie. A to groziło by dużymi kosztami ewentualnego remontu
oczywiście z naszych pieniędzy.
myślę, że poza obrysem garażu jest dosyć miejsca na zieleń, poza drzewami jest sporo dużych krzewów np. bez,  dających sporo cienia.
W spółdzielni powinien być plan zagospodarowania tego placu.
Proszę ewentualnie poprosić chyba ? dział inwestycji o wstawienie tego planu do internetowego działu mieszkańca.

Offline

#6 2015-04-29 06:57:44

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
Windows 7Firefox 37.0

Odp: pomysł na zieleń ( pogratulować )

O. dziękuję, za informację. To faktycznie jest duży i poważny powód braku drzew [dblpt]) No to w takim razie mam nadzieje ze w okolicy będzie można się schowac...  Faktycznie może poprosić dzial inwestycji o udostepnienie. Może chociaż na maila ? ...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
pracownicyavio - gabaryt - v-picons - asgbolek - guwnoxd