Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-06-17 16:29:50

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows XPFirefox 38.0

PROŚBA!

Bardzo proszę o przypilnowanie swoich pociech podczas zabaw na nowo wybudowanym placu.
Zgodnie z projektem Spółdzielni PSM zabrania się biegania po trawnikach, przeskakiwania przez barierki i niszczenia krzewów.
Szczególnie przeskakiwanie przez barierki od strony wjazdu do garaży jest wysoce nieodpowiedzialne!
Jako opiekunowie powinniśmy zadbać o bezpieczeństwo dzieci, a nie bezmyślnie przyglądać się i czekać, aż wydarzy się tragedia.
Wszelkie koszty za uszkodzony system nawadniania i odkształcone barierki poniesiemy my wszyscy.

Zadbajmy o to, co nasze!

Offline

#2 2015-06-18 08:41:21

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
Windows 7Firefox 38.0

Odp: PROŚBA!

Popieram apel bardzo mocno, nie chciałabym aby tak ładny plac został szybko zniszczony. Jednak obawiam się, że prośba nie dotrze do tych co trzeba, bo dzieci skaczące po barierkach oraz biegające po trawniku są w wieku szkolnym (w związku z czym na pewno nie przebywają tam pod opieką dorosłych) a także mam wrażenie nie są z naszego osiedla - a z bloków 6A i 6B. Jedyne co możemy chyba zrobić to solidarnie zwracać im uwagę....

Offline

#3 2015-06-18 09:30:37

jarek_w
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-13
Liczba postów: 38
AndroidChrome 43.0.2357.93

Odp: PROŚBA!

Zgadzam się z powyższym lecz nie moge znaleźć zakazu biegania po trawnikach. Możesz Rav napisać gdzie takowy zakaz jest?

Offline

#4 2015-06-22 07:43:46

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows XPFirefox 38.0

Odp: PROŚBA!

Muszę przyznać, że w poście powołałem się bardziej na rozmowę z Tomkiem G. z PSM. W której jednoznacznie prosił byśmy zadbali o ukrócenie tych zachowań. Ścieżki wytyczają jednoznacznie, gdzie wolno, a gdzie nie wolno przechodzić. Nie zależy mi na tym by dzieciaki nie mogły się bawić (wręcz przeciwnie pokolenie tabletów i smartfonów niech lepiej wyjdzie na świeże powietrze), ale wszystko ma swoje zastosowanie. Liczyłem, że kupując mieszkanie  w nowym budownictwie każdy bez wyjątku będzie szanował swoją i wspólną własność. A za oknem dostrzegam małpi gaj [sred]) oraz zorganizowane wycieczki z przewodnikiem - przedszkole? Jak tylko będę obecny podczas kolejnych takich "zabaw" z pewnością podejdę do opiekuna i poproszę o dane byśmy mogli w razie usterek zwrócić się do niego w sprawie zapłaty. Jeśli faktycznie dzieci są spoza naszej inwestycji, musimy tym bardziej dbać o ich odpowiednie zachowanie, byśmy nie musieli szukać nowego placu zabaw dla swoich pociech. Postarajmy się kulturalnie rozwiązać problem, jeśli to nie pomoże, wykorzystamy inne metody [sred])

Offline

#5 2015-07-01 22:46:33

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
Windows VistaFirefox 35.0

Odp: PROŚBA!

Szkoda, że nie zawsze dzieci są pod opieką kogoś dorosłego i nie można podejść porozmawiać... uwagi kierowane do dzieci niezbyt docierają....
Nie chcę żeby ten ładny plac szybko został zniszczony, jednak awantur wszczynać także nie chcę i jestem w kropce [dblpt])

Offline

#6 2015-07-02 08:24:28

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
Windows XPChrome 43.0.2357.130

Odp: PROŚBA!

Niestety 90% dzieci biegających  wokół bloków 6D i 6E przychodzi z osiedla z za płotu. Generalnie fajnie, że się bawią, ale trzeba zapobiec dewastacji terenów zielonych, bo jak to stwierdziliście wcześniej - sami za to zapłacimy. Także również proszę o reagowanie na powyższe zachowania.


Doświadczaj życia ...

Offline

#7 2016-09-30 15:16:00

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows XPFirefox 43.0

Odp: PROŚBA!

Administracja Osiedli
umieści na klatkach schodowych pouczenie
o zakazie gry w piłkę
na terenie placu zabaw i terenach zielonych,
z prośbą o poszanowanie wspólnego mienia.

Jeśli ktoś będzie miał problemy z czytaniem zapraszam - 3

W imieniu mieszkańców parteru prosimy o więcej zrozumienia i chwilę spokoju po ciężkim dniu pracy...
Oczywiście przy ewidentnym lekceważeniu zakazu, zadbam by koszty napraw pokrywała osoba sprawująca opiekę nad dzieckiem.
Obecnie są pokrywane przez wszystkich mieszkańców osiedla - przyznacie że nie jest to dobra inwestycja.

Oczywiście Rodziców z Inwestycji 6a w pełni rozumiem, odkąd powstało nasze osiedle, pozbyli się problemu.
Proponuję w imieniu dzieci zakasać rękawy i znaleźć lepsze wyjście, niż grać na nerwach sąsiadów.

Ostatnio edytowany przez Rav (2016-09-30 15:24:09)

Offline

#8 2016-10-04 16:21:06

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows 7Chrome 53.0.2785.116

Odp: PROŚBA!

Mam nadzieję, że pisma o zaprzestanie gry nie będzie trzeba ponawiać na wiosnę [dblpt])

W piśmie zwrotnym poinformowano mnie, że do tematu zmiany zagospodarowania terenów zielonych przy placu zabaw powrócimy na wiosnę 2017 r.

Wszystkim mieszkańcom parteru życzę spokojnych wieczorów.

Offline

#9 2016-10-05 10:30:26

lash19
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-22
Liczba postów: 38
Windows 7Firefox 49.0

Odp: PROŚBA!

Co masz na myśli Ty lub PSM pisząc:  "zmiany zagospodarowania terenów zielonych przy placu zabaw" ?? Co jest planowane z tym placem zabaw?

Offline

#10 2016-10-06 18:24:19

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows 7Chrome 53.0.2785.116

Odp: PROŚBA!

lash19 napisał/a:

Co masz na myśli Ty lub PSM pisząc:  "zmiany zagospodarowania terenów zielonych przy placu zabaw" ?? Co jest planowane z tym placem zabaw?

Z placem zabaw?
Jak cytujesz, z placem w około placu zabaw...
To dwie różne sprawy...

Osiedle promowane jest jako oaza spokoju...
Jeśli część mieszkańców lekceważy spokój sąsiadów nie akceptując zasad przyjętych przy planowaniu osiedla to być może jedynym sposobem będą dalsze rozmowy nt. zmiany zieleni w około...
Mam nadzieję, że to ostateczność, której nie będzie trzeba forsować...

Wszystko w rękach mieszkańców... wystarczy wzajemny szacunek i zrozumienie...

Offline

#11 2016-10-11 13:45:13

lash19
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-22
Liczba postów: 38
Windows 7Firefox 49.0

Odp: PROŚBA!

Rav napisał/a:
lash19 napisał/a:

Co masz na myśli Ty lub PSM pisząc:  "zmiany zagospodarowania terenów zielonych przy placu zabaw" ?? Co jest planowane z tym placem zabaw?

Z placem zabaw?
Jak cytujesz, z placem w około placu zabaw...
To dwie różne sprawy...

Osiedle promowane jest jako oaza spokoju...
Jeśli część mieszkańców lekceważy spokój sąsiadów nie akceptując zasad przyjętych przy planowaniu osiedla to być może jedynym sposobem będą dalsze rozmowy nt. zmiany zieleni w około...
Mam nadzieję, że to ostateczność, której nie będzie trzeba forsować...

Wszystko w rękach mieszkańców... wystarczy wzajemny szacunek i zrozumienie...


Pisze kolega o szacunku, a zwracasz uwagę o takie pierdoły jak cytowanie na samym początku wprowadzając napiętą atmosferę rozmowy  pokazujesz swój brak szacunku do rozmówcy ;-)
Pytam tylko o plac zabaw bo o niego mi chodzi nic innego, mam dzieci i nie wyobrażam sobie sytuacji w której wnioskujesz o jego likwidacje. Mam nadzieję że takich pomysłów nie masz. Zgadzam się że takie rzeczy jak piłki na balkonach etc... to raczej nieporozumienie i trzeba z tym walczyć, ale  plac zabaw musi być  ;-)
P.S. - Jakbym szukał "oazy spokoju" - dobrze zacytowałem? ;-), to bym raczej kupił leśniczówkę w borach tucholskich, a nie mieszkanie na parterze w bloku ;-) Na przyszłość proponuje o tym pomyśleć wcześniej ;-) W bloku zawsze z kimś będzie problem taka rzeczywistość. Nie ma ludzi idealnych i zawsze ktoś komuś nie będzie pasować. Trzeba znaleźć po prostu złoty środek.

Offline

#12 2016-10-12 07:13:48

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
WindowsChrome 53.0.2785.143

Odp: PROŚBA!

Panowie, nie ma co drzeć szat [dblpt])  Placu zabaw nikt nie zlikwiduje, bo po pierwsze, za dużo jest dzieci (i rodziców ktorzy by zaprotestowali) oraz za dużo pieniędzy PSM w niego wsadził [dblpt]P
Rozchodzi się tylko o tą nieszczęsną grę twardą piłką na trawie między blokami a placem zabaw i to najczęściej, nie oszukujmy się, przez chłopców nie mieszkających na naszym osiedlu. Regulamin jasno mówi o zakazie. Wystarczy się do tego dostosować, dzieciom tłumaczyć i najlepiej jakby dać im alternatywę i będzie git [dblpt])

Offline

#13 2016-10-12 10:55:59

docent_furman
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-15
Liczba postów: 9
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Odp: PROŚBA!

MagdaW napisał/a:

Rozchodzi się tylko o tą nieszczęsną grę piłką na trawie między blokami a placem zabaw i to najczęściej, nie oszukujmy się, przez chłopców nie mieszkających na naszym osiedlu. Regulamin jasno mówi o zakazie.

Amen.
Dobrze że pojawiło się w końcu to ogłoszenie właśnie ze strony spółdzielni (unikniemy zbędnych dyskusji, mam nadzieję)...choć biorąc pod uwagę czas reakcji/publikacji to w przyszłym roku w czerwcu spodziewam się na klatkach schodowych pisma z psm o zakazie jazdy na łyżwach...

Podsumowując nie ma się co spinać, mówimy placozabawowym skrytożercom kategoryczne nie!  [dblpt])

Offline

#14 2016-10-13 08:27:06

Darek
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-17
Liczba postów: 21
WindowsChrome 53.0.2785.143

Odp: PROŚBA!

nieco w temacie:

do 31.10 trwa głosowanie na projekty w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, z projektów zgłoszonych na os. Leśnym w naszej okolicy jest tylko jeden:

2OK/0005 Plac zabaw i siłownia zewnętrzna
W ZWIĄZKU Z LIKWIDACJĄ BOISK PIŁKARSKICH I KORTÓW TENISOWYCH ( NA RZECZ DEWELOPERA - NOWE BUDYNKI ) PRZY UL. POWSTAŃCÓW WARSZAWY, PROPONUJEMY W RAMACH BUDŻETU OBYWATELSKIEGO W CENTRALNYM PUNKCIE OSIEDLA „ZAWISZA” BUDOWĘ PLACU ZABAW I SIŁOWNIĘ ZEWNĘTRZNĄ.    CENTRALNY PUNKT OSIEDLA ZAWISZA MIĘDZY ULICAMI: POWSTAŃCÓW WARSZAWY, POWSTANIA LISTOPADOWEGO I SKROMNĄ DZIAŁKA NR 16/179

to jest plac pomiędzy blokami, obok sklepu ODiDO

warto zagłosować, bo im więcej takich ogólnodostępnych i nowych placy zabaw w okolicy, tym mniej obcych dzieci na naszym

każdy może oddać tylko 1 głos, głosować można na stronie: http://www.bydgoszcz.pl/bbo

Offline

#15 2016-10-14 17:04:58

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows 7Chrome 53.0.2785.143

Odp: PROŚBA!

@Darek - popieram, dobra inicjatywa [sred])


@ lash19 - aj mylisz się, moim celem nigdy nie jest obrażanie innych ludzi... tym bardziej sąsiadów...
zasada: nie znam - nie oceniam [sred])

Miałem na celu tylko podkreślenie, iż twój komentarz dot. placu zabaw mógł spowodować wiele niepotrzebnych dyskusji.
Jak głuchy telefon, zmienisz słowo i sens jest zupełnie inny [sred])
Plac zabaw jak najbardziej jest potrzebny, tego faktu nikt nie podważa.
Tereny zielone będą raczej wymagały zmian, bo pisma niewiele pomogły...

Co do terminu wywieszenia zgadzam się, nie w czas...
Ale powodem był 30 dniowy termin w jakim PSM udziela odpowiedzi, oraz to że z natury wierzę w ludzi, wierzyłem, że się dogadamy... Tu jednak prośby i rozmowy z rodzicami nie skutkowały. Tematu dopilnuję na wiosnę [sred])

Leśniczówka... [dblpt]) A widzisz niestety nie było nic godnego uwagi na sprzedaż [dblpt]P
Blok = pewne kompromisy = racja
Ale blok to również zasady, których powinniśmy przestrzegać by żyć w zgodzie [dblpt])
Niezależnie od zamieszkiwanego piętra trzeba o tym pamiętać...
A wyjściem z sytuacji nigdy nie jest ucieczka w Bory Tucholskie [sred])

peace

Offline

#16 2016-10-18 12:25:46

lash19
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-22
Liczba postów: 38
Windows 7Firefox 49.0

Odp: PROŚBA!

Rav napisał/a:

@Darek - popieram, dobra inicjatywa [sred])


@ lash19 - aj mylisz się, moim celem nigdy nie jest obrażanie innych ludzi... tym bardziej sąsiadów...
zasada: nie znam - nie oceniam [sred])

Miałem na celu tylko podkreślenie, iż twój komentarz dot. placu zabaw mógł spowodować wiele niepotrzebnych dyskusji.
Jak głuchy telefon, zmienisz słowo i sens jest zupełnie inny [sred])
Plac zabaw jak najbardziej jest potrzebny, tego faktu nikt nie podważa.
Tereny zielone będą raczej wymagały zmian, bo pisma niewiele pomogły...

Co do terminu wywieszenia zgadzam się, nie w czas...
Ale powodem był 30 dniowy termin w jakim PSM udziela odpowiedzi, oraz to że z natury wierzę w ludzi, wierzyłem, że się dogadamy... Tu jednak prośby i rozmowy z rodzicami nie skutkowały. Tematu dopilnuję na wiosnę [sred])

Leśniczówka... [dblpt]) A widzisz niestety nie było nic godnego uwagi na sprzedaż [dblpt]P
Blok = pewne kompromisy = racja
Ale blok to również zasady, których powinniśmy przestrzegać by żyć w zgodzie [dblpt])
Niezależnie od zamieszkiwanego piętra trzeba o tym pamiętać...
A wyjściem z sytuacji nigdy nie jest ucieczka w Bory Tucholskie [sred])

peace


Zgadzam się z powyższym ;-)

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
celinzynier - strefaananasa - pssuv2 - country-rpg - karpie