Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#26 2016-10-04 06:17:36

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows 7Chrome 53.0.2785.116

Odp: Centralne ogrzewanie

Porównując koszty ogrzewania płacimy wiele...  A czy nie jest wam chłodno wieczorami, gdy ta pogodynka decyduje czy mamy marznąć, czy nie [sred])
Chyba po to mamy regulatory temperatury na grzejnikach by to głównie one dogrzewały i schładzały mieszkanie. 10 stopni które pozwala na włączenie centralnego to chyba zbyt niska temp. by utrzymać w domu ok 23 stopni, nie wspomnę o zimnej łazience.... Przy wietrznej pogodzie to brrrr - zimno! Jakie opinie? Część z Was ma malutkie dzieci, czy Wam to nie przeszkadza?

Offline

#27 2016-10-04 06:46:38

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
WindowsChrome 53.0.2785.143

Odp: Centralne ogrzewanie

no mnie właśnie wczoraj było zimno.... i właśnie tego nie rozumiem, jak to jest, że coś tam już grzali a teraz mam lodowate kaloryfery mimo że termostat ustawiony na 4. No ale to zawsze w okresie przejściowym chyba są takie problemy ;/

Offline

#28 2016-10-04 08:46:36

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Centralne ogrzewanie

Madziu właśnie w tym problem, że temp. wieczorami oscyluje powyżej 10 stopni.
Czujnik pogodowy powyżej tej temp. wyłącza CO niezależnie od ustawień termostatu na grzejniku.
W poprzednim miesiącu temp. spadała poniżej 10 stopni dlatego ogrzewanie docierało do naszych mieszkań.

Właśnie napisałem z prośbą o przyjrzenie się tej sprawie - bo paradoksem jest płacić za coś, z czego nie możemy korzystać - a chcemy.
Mam nadzieję, że jeśli sytuacja się dziś nie zmieni pomożecie [sred]) Bo zawsze inny jest odzew na 1 maila, a inny na wiele.

Wiadomość dodana po 7 h 22 min 51 s:
Brawo KPEC [sred])

Ten wieczór już będzie gorący [dblpt])

Dla wiadomości pogodynka powyżej 15 stopni będzie wyłączać CO.

Offline

#29 2016-10-17 07:42:35

vivikoong
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-29
Liczba postów: 64
Windows 8.1Firefox 49.0

Odp: Centralne ogrzewanie

Powiem Wam szczerze, że jestem bardzo zaskoczony tym co tu podajecie. Nigdy w życiu nie widziałem takich dużych opłat za ogrzewanie.

Czy ten podział 60% za metry a 40% za liczniki to jest już ustalony i tak będzie cały czas? To jest przecież absolutnie bez sensu! We wszystkich blokach w których mieszkałem 30% opłaty stanowiło "ogrzewanie powierzchni wspólnej" a 70% szło z liczników. Dlaczego ktoś ma płacić za ogrzewanie z metrażu jeśli lubi chłód?

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
testhshsvsvs - rheasojusz - szkolapodstawowa - solonypbf - vpkspiechcin