Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-05-25 15:09:12

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
WindowsFirefox 53.0

Boisko sportowe

Cześć, zapewne dziś wszyscy otrzymaliście ankietę dot. nowego boiska dla dzieci.
Chciałbym poznać Wasze opinie nt. pomysłu PSM.
Poniekąd rozwiązuje on wiele problemów, szczególnie mieszkańców parteru, ale koszty delikatnie mówiąc wydają się wygórowane.
Szczególnie chciałbym poznać opinie rodziców, którzy lekceważą narzucony regulamin i są sprawcami całego zajścia.

ok 200 tys. netto koszt budowy
koszty utrzymania m-c?

Offline

#2 2017-05-29 06:52:16

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Firefox 53.0

Odp: Boisko sportowe

trudna sprawa... widzę, że zainteresowanie tutaj też jest nikłe [dblpt]( w ankiecie zabrakło informacji nt szacowanych kosztów na jednego mieszkańca, bo niewiele mi mówi całościowy koszt budowy biorąc pod uwagę, że nie wiem na ilu mieszkańców to będzie rozłożone...
Ciekawa jestem, czy gdy powstanie boisko, to dzieciaki będą z niego w ogóle korzystały?? w końcu na plac zabaw jest bliżej.... Czy to nie będą wyrzucone pieniądze??
Z drugiej strony chyba akurat trwają konsultacje obywatelskie dotyczące inwestycji w mieście. Może tak byśmy się wszyscy zmobilizowali i lobbowali za powstaniem tego boiska i wybudowaniem go z budżetu obywatelskiego?? Wtedy przynajmniej nie ponosilibyśmy kosztów...

Offline

#3 2017-05-29 09:08:56

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
WindowsChrome 58.0.3029.110

Odp: Boisko sportowe

dokładnie takie wnioski padły w ubiegłą sobotę na spotkaniu rady nadzorczej parteru bloku 6D i członków specjalnych z 3 piętra [dblpt]D


Doświadczaj życia ...

Offline

#4 2017-05-30 06:19:59

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
Windows 7Chrome 57.0.2987.133

Odp: Boisko sportowe

Dokładnie - są inne formy finansowania co rada przedyskutowała [dblpt]) Wydaje mi się że sama inicjatywa jest dobra, temat jednak odległy, gdyż dopóki osiedle nie jest zamknięte, nie ma sensu przysparzać sobie kolejnych problemów. Znając życie, przebywać na nim będą osoby z innych osiedli, starsze i silniejsze, które ten 1 km mogą pokonać w stronę Zawiszy [sred])  Warto też przemyśleć co z psiakami, jak już teren zostanie zabudowany, bo to ich najwięcej zakazów obowiązuje...

Offline

#5 2017-05-30 06:42:54

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Firefox 53.0

Odp: Boisko sportowe

http://www.bdgbo.pl/2016/11/zgos-projekt.html
tutaj są informacje na temat możliwości zgłaszania projektów w ramach budżetu obywatelskiego. Pobieżnie czytając wydaje mi się, że to boisko wpisywałoby się w założenia, tylko nie wiem co z budżetem... bo na razie nie mam czasu tego analizować [dblpt]( no i zostało bardzo mało czasu, tylko do jutra, więc w tym roku temat pewnie się nie powiedzie...

Offline

#6 2017-06-02 21:27:55

sakiewka
Użytkownik
Dołączył: 2016-08-04
Liczba postów: 22
Windows 7Chrome 58.0.3029.110

Odp: Boisko sportowe

Jak dla mnie informacja z PSM była zbyt "zdawkowa" żebym mogła określić się za albo przeciw. Pozostają pytania:
*dokładny kaszt inwestycji w przeliczeniu na mieszkańca(jak już ktoś wspomniał)
*jakimi opłatami zostaniemy obciążeni z tytułu utrzymania boiska ( w tym naprawy- a tych może być sporo sądząc po skali zniszczeń naszego otoczenia, klatek schodowych, placu itp)
*kto z boiska będzie korzystał i na jakich zasadach ( jeśli my mamy płacić to logiczne jest, że boisko jest ogrodzone z furtką otwieraną masterkeyem, czyli dostęp mieliby Ci co płacą a nie np dzieciaki z bocianowa)
Plusem jest to, że fajnie jak dzieci mają blisko boisko, zawsze to jakieś zachęcenie do sportu i integracji z rówieśnikami.
Z pozdrowieniami dla luckywolfa- "członek specjalny". :-D

Ostatnio edytowany przez sakiewka (2017-06-02 21:29:54)

Offline

#7 2017-09-26 08:08:45

Olaaa90
Użytkownik
Dołączył: 2017-09-07
Liczba postów: 3
Windows 7Chrome 60.0.3112.113

Odp: Boisko sportowe

Koniecznie zapoznajcie się z tą wyszukiwarką: http://lepszytrener.pl/crossfit/bydgoszcz

Już wtedy o nic nie trzeba będzie pytać na forach, bo wszystko jest w jednym miejscu. I trenerzy, i instruktorzy, i firmy, i szkoły sportowe... No i mają fajnego bloga na okołosportowe tematy. O diecie też jest tam sporo [dblpt])

Offline

#8 2017-10-13 15:36:09

Rav
Użytkownik
Dołączył: 2015-06-17
Liczba postów: 87
WindowsFirefox 56.0

Odp: Boisko sportowe

Głosujcie... Zajmie to Wam mniej niż minutę [sred])
Ja swoje zrobiłem - by nie być zawsze na nie [sred])
Pozbierałem pesele od rodziny i kilka głosów poszło na boisko - Leśne - ostatni projekt [dblpt])
Choć troszkę szkoda, że boisko wykorzystuje całą dostępną kwotę, miejsca parkingowe, czy chodnik też by się przydał [sred])

http://www.bdgbo.pl/2017/09/zaglosuj.html

Offline

#9 2022-01-05 20:47:47

daga90
Użytkownik
Dołączył: 2022-01-05
Liczba postów: 1
Windows 7Chrome 96.0.4664.110

Odp: Boisko sportowe

Moim zdaniem boiska są potrzebne. Warto zadbać o to,  aby dziecko miało ruch. Gry zespołowe to najlepszy sposób, aby zachęcić je do aktywności fizycznej.
__________________________________________________________
https://adrianbugno.pl/trening-funkcjonalny/

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
kurskomputerowy - orlicowekotki - reverse - rheasojusz - pracujonlineizarabiaj