Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-03-17 15:29:43

Bikerki
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-17
Liczba postów: 6
MacintoshSafari 600.1.4

Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Jak pewnie każdy kto użytkuje samochód na naszym osiedlu ma chwile grozy przy porannym wyjezdzie .. Nic nie widać nic nie słychać przez parkujące samochody. Jeden as to juz pół drogi wyjazdowej zastawiał ostatnio aby tylko zaparkować na powstańców. Zero widoczności myślicie ze to sie nadaje dla straży miejskiej czy do Psm?

Ostatnio edytowany przez Bikerki (2015-03-17 15:32:12)

Offline

#2 2015-03-17 19:41:43

Darek
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-17
Liczba postów: 21
Windows 8.1Chrome 41.0.2272.89

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Straż miejska to jedynie działanie doraźne, do szpitala co kilka dni przyjeżdżają nowe osoby i problem będzie się powtarzał.

Może jak kilka osób zgłosi to do spółdzielni to coś z tym zrobią, aczkolwiek ten wjazd należy w połowie do firmy RedCo budującej obok i PSM samodzielnie może nie chcieć tam inwestować. Najlepiej jakby powstały tam słupki uniemożliwiające parkowanie w okolicy wjazdu, podobnie jak to jest przy bramie do budynku 6A.

Jak będę w spółdzielni to zapytam czy coś tam planują zrobić.

Offline

#3 2015-03-18 08:36:17

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
Windows XPChrome 41.0.2272.89

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Problem jest spory. Jak dochodzi poranne słońce to w ogóle nic nie widać. Do spółdzielni trzeba zgłaszać, im więcej osób tym lepiej, może coś zorganizują. Po za tym można dzwonić na policje, te pojazdy nadają się do odholowania ...


Doświadczaj życia ...

Offline

#4 2015-03-20 13:05:24

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows XPFirefox 36.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

no ten AS, zdaje się przedwczoraj, to już pobił rekord... mało metrów brakowało, to w środku wjazdu by zaparkował:/ ostatnio mnie obtrąbili, tak wyjechałam na ulicę- ale co zrobić, jak nic nie widać????

Offline

#5 2015-04-01 09:54:43

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
Windows XPChrome 41.0.2272.101

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Otrzymałem od PSM ich korespondencję z Zarządem  Dróg Miejskich oraz Policja, z których to wynika, że mają w głębokim poważaniu mieszkańców (ZDM i Policja, nie PSM) i ważniejsze jest to aby było gdzie parkować wzdłuż PW. Jak coś to korespondencja dostępna na maila.


Doświadczaj życia ...

Offline

#6 2015-04-02 07:42:26

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows XPFirefox 36.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

ekstra... parkować można w odległości 10 m od skrzyżowania- tylko chyba wyjazd z osiedla nie jest traktowany jak skrzyżowanie... i pewnie o to się rozchodzi??

Offline

#7 2015-04-02 11:56:51

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
Windows XPChrome 41.0.2272.101

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Tak. Wyjazd jest drogą wewnętrzną, nie publiczną. ZDM zaproponował z łaski lustra drogowe, na koszt PSM  :]


Doświadczaj życia ...

Offline

#8 2015-06-01 06:57:24

kaja
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-20
Liczba postów: 19
Windows XPFirefox 38.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Rada odnośnie wyjazdu.
Mamy kraj w którym sami mamy bez szemrania płacić podatki i sami rozwiązywać problemy, Włosi pięknie to rozwiązali tworząc mafię.
rozwiązaniem jest spuszczanie powietrza durniom parkującym bez wyobraźni, ale za darmo, bo oto tu chodzi.
na rury powinna być zrzutka i wbetonować na dziko, taki kraj. Zapraszam do dyskusji.

Offline

#9 2015-11-22 13:44:48

radek_t
Użytkownik
Dołączył: 2015-11-22
Liczba postów: 11
Windows 7Firefox 42.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

luckywolf napisał/a:

Otrzymałem od PSM ich korespondencję z Zarządem  Dróg Miejskich oraz Policja, z których to wynika, że mają w głębokim poważaniu mieszkańców (ZDM i Policja, nie PSM) i ważniejsze jest to aby było gdzie parkować wzdłuż PW. Jak coś to korespondencja dostępna na maila.

Witam,

Poproszę o tą korespondencję na e-mail.

Pozdrawiam,

Offline

#10 2016-04-21 06:56:21

Ryszard
Użytkownik
Dołączył: 2016-04-15
Liczba postów: 1
AndroidChrome 49.0.2623.105

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Ruszamy coś z tematem? znów wyjazd z osiedla zastawiony do połowy...

Offline

#11 2016-04-21 08:16:34

luckywolf
Administrator
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 128
WindowsChrome 49.0.2623.87

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Temat wydaje się być nie do ruszenia ... pozostaje wzywanie policji i naklejanie naklejek "za złe parkowanie".


Doświadczaj życia ...

Offline

#12 2016-04-21 20:37:33

Zbyszek R
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-18
Liczba postów: 29
Windows 7Opera 36.0.2130.46

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Kodeks drogowy: Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
2. Zabrania się postoju:
1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
Nie wiem czy nie trzeba oznakowania tej naszej drogi, może ktoś ma większą wiedzę?
Kilkakrotnie ostatnio miałem problem z wyjazdem , mimo, ze wysunąłem  się na 1/4 jezdni, kultura kierowców porażająca.... Jeszcze trąbili na mnie.

Wiadomość dodana po 16 min 43 s:
Parkowanie niezgodne z obowiązującymi  przepisami, stanowi wykroczenie.  Straż Miejska może egzekwować w/w przepisy. Grzywny w postępowaniu mandatowym w zależności od rodzaju złamanego przepisu wynoszą od 100 do 500zł., natomiast w postępowaniu przed Sądem sięgnąć mogą nawet 5 tys. zł. Pamiętać również należy, że obligatoryjnie do każdego nałożonego mandatu za nieprawidłowe parkowanie doliczane są punkty karne. Także notoryczne niestosowanie się do przepisów dotyczących prawidłowego zatrzymywania i postoju  skutkować mogą, po uzbieraniu 24 pkt utratą prawa jazdy.

Wiadomość dodana po 20 min 23 s:
Podstawą  podjęcia interwencji dotyczącej nieprawidłowego parkowania pojazdów, jest naruszenie przez kierujących zasad ruchu na drogach publicznych, strefach zamieszkania  strefach ruchu, lub na drogach wewnętrznych w zakresie wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych, określają to przepisy  Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. z późn.zm. Prawo o ruchu drogowym zw. Kodeksem drogowym. W celu właściwego zrozumienia zawartych w kodeksie definicji, poniżej wyjaśniamy użyte w ustawie określenia:
Drogą publiczną w rozumieniu art.1 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych jest:   droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych.
Drogi publiczne ze względu na funkcje w sieci drogowej dzielą się na następujące kategorie:
1) drogi krajowe;
2) drogi wojewódzkie;
3) drogi powiatowe;
4) drogi gminne
Na terenie naszego miasta występują wszystkie kategorie dróg, każda z nich zarządzana jest przez inny podmiot.
Drogą w rozumieniu Kodeksu drogowego jest: - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

Tyle doczytałem, może ktoś coś.....

Offline

#13 2016-04-27 07:41:03

vivikoong
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-29
Liczba postów: 64
Windows 7Firefox 45.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Zbyszek R napisał/a:

Kodeks drogowy: Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu:
2. Zabrania się postoju:
1. w miejscu utrudniającym wjazd lub wyjazd, w szczególności do i z bramy, garażu, parkingu lub wnęki postojowej;
Nie wiem czy nie trzeba oznakowania tej naszej drogi, może ktoś ma większą wiedzę?
Kilkakrotnie ostatnio miałem problem z wyjazdem , mimo, ze wysunąłem  się na 1/4 jezdni, kultura kierowców porażająca.... Jeszcze trąbili na mnie.

Wiadomość dodana po 16 min 43 s:
Parkowanie niezgodne z obowiązującymi  przepisami, stanowi wykroczenie.  Straż Miejska może egzekwować w/w przepisy. Grzywny w postępowaniu mandatowym w zależności od rodzaju złamanego przepisu wynoszą od 100 do 500zł., natomiast w postępowaniu przed Sądem sięgnąć mogą nawet 5 tys. zł. Pamiętać również należy, że obligatoryjnie do każdego nałożonego mandatu za nieprawidłowe parkowanie doliczane są punkty karne. Także notoryczne niestosowanie się do przepisów dotyczących prawidłowego zatrzymywania i postoju  skutkować mogą, po uzbieraniu 24 pkt utratą prawa jazdy.

Wiadomość dodana po 20 min 23 s:
Podstawą  podjęcia interwencji dotyczącej nieprawidłowego parkowania pojazdów, jest naruszenie przez kierujących zasad ruchu na drogach publicznych, strefach zamieszkania  strefach ruchu, lub na drogach wewnętrznych w zakresie wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych, określają to przepisy  Ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. z późn.zm. Prawo o ruchu drogowym zw. Kodeksem drogowym. W celu właściwego zrozumienia zawartych w kodeksie definicji, poniżej wyjaśniamy użyte w ustawie określenia:
Drogą publiczną w rozumieniu art.1 ustawy z dnia 21 marca 1985r. o drogach publicznych jest:   droga zaliczona na podstawie niniejszej ustawy do jednej z kategorii dróg, z której może korzystać każdy, zgodnie z jej przeznaczeniem, z ograniczeniami i wyjątkami określonymi w tej ustawie lub innych przepisach szczególnych.
Drogi publiczne ze względu na funkcje w sieci drogowej dzielą się na następujące kategorie:
1) drogi krajowe;
2) drogi wojewódzkie;
3) drogi powiatowe;
4) drogi gminne
Na terenie naszego miasta występują wszystkie kategorie dróg, każda z nich zarządzana jest przez inny podmiot.
Drogą w rozumieniu Kodeksu drogowego jest: - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub pędzenia zwierząt;

Tyle doczytałem, może ktoś coś.....

Teoretycznie tak. Jednak nasz wyjazd jest wyjazdem z drogi wewnętrznej. Niestety nie obowiązuje w tym przypadku żadna odległość od takiego wyjazdu. Musi być zachowany tylko warunek z Art. 49. 1. czyli że nie można takiego wyjazdu/wjazdu zastawić.

Myślę że jak zaczniemy zgłaszać regularnie do Straży Miejskiej te samochody to może w końcu się coś ruszy. Tak samo można zgłaszać samochody stojące po drugiej stronie Powstańców na zakazie zatrzymywania i postoju [dblpt])

Jest natomiast drugi sposób. Jeśli skrzykniemy się w kilku i ustawimy na tych najbliższych miejscach cokolwiek co uniemożliwi parkowanie będziemy mieli spokój. Stary betonowy kwietnik? Betonowe słupki? Duże kamienie? Ktoś chętny?

Offline

#14 2016-08-24 10:19:24

sylwia_wind
Użytkownik
Dołączył: 2016-01-20
Liczba postów: 7
Windows 7Firefox 4.0.1

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Witam,
Jestem za wspólną akcją. Dojdzie w końcu do tragedii..... Na pewno jest jakiś sposób. Jeżeli nie chcą remontować to wystarczy że postawią znak zakaz zatrzymywania! [dblpt][pion]

Wiadomość dodana po 12 min 13 s:
Witam,
Jestem za wspólną akcją. Dojdzie w końcu do tragedii..... Na pewno jest jakiś sposób. Jeżeli nie chcą remontować to wystarczy że postawią znak zakaz zatrzymywania! [dblpt][pion]

Offline

#15 2016-08-24 19:42:51

vivikoong
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-29
Liczba postów: 64
Windows 8.1Firefox 47.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

sylwia_wind napisał/a:

Witam,
Jestem za wspólną akcją. Dojdzie w końcu do tragedii..... Na pewno jest jakiś sposób. Jeżeli nie chcą remontować to wystarczy że postawią znak zakaz zatrzymywania! [dblpt][pion]

Wiadomość dodana po 12 min 13 s:
Witam,
Jestem za wspólną akcją. Dojdzie w końcu do tragedii..... Na pewno jest jakiś sposób. Jeżeli nie chcą remontować to wystarczy że postawią znak zakaz zatrzymywania! [dblpt][pion]

Myślę że możemy zapomnieć o przebudowie chodnika. Znak zakaz zatrzymywania i postoju też nic nie da - spójrz co dzieje się na trawniku tuż naprzeciwko wyjazdu. Ja proponuję zorganizować jakiś głaz czy stary kwietnik a jak się nie uda to można zawsze to http://allegro.pl/400szt-karny-ku-as-na … i_c=165882

Offline

#16 2016-08-25 06:46:22

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
WindowsChrome 52.0.2743.116

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Noo właśnie "to" już jakiś czas wozimy w aucie, tylko jakoś zawsze nam zal czasu zeby sie zatrzymywać i naklejać, bo i tak zawsze jesteśmy spóźnieni [dblpt])

Offline

#17 2016-08-26 07:47:56

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows XPFirefox 48.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Ale może rzeczywiście warto tam coś ustawić?? tylko co... i jakie to by musiało być duże?? wcześniej stały jakieś palety, niby miały wyznaczać granicę parkowania (chyba), a ludzie np. przed nimi parkowali...
masakra, mnie też to strasznie irytuje [dblpt](

Offline

#18 2016-10-17 07:53:47

vivikoong
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-29
Liczba postów: 64
Windows 8.1Firefox 49.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

No i co? Nikt nie zauważył lustra przy wyjeździe i słupków blokujących parkowanie? Czyżbyśmy potrafili tylko narzekać a dobrych rozwiązań już nie chwalimy?

BRAWO DLA PSM ZA TEN RUCH!

Offline

#19 2016-10-17 09:10:30

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows XPFirefox 49.0

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

chwalimy między sobą, twarzą w twarz [sred])

Offline

#20 2016-10-17 10:57:05

MagdaW
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-09
Liczba postów: 59
WindowsChrome 53.0.2785.143

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

Potwierdzam, zauważone i  pochwalone twarzą w twarz [dblpt]D

Offline

#21 2016-10-23 21:41:35

vivikoong
Użytkownik
Dołączył: 2015-08-29
Liczba postów: 64
AndroidChrome 53.0.2785.124

Odp: Zero widoczności przy wyjezdzie z osiedla...

No teraz jest bardzo duży komfort.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
dfm - szerokiejdrogi - nlw - szachy - knbforum