Leśny Zakątek Bydgoszcz - forum dyskusyjne

Miejsce to zostało stworzone do komunikacji mieszkańców osiedla Leśny Zakątek w Bydgoszczy przy ulicy Powstańców Warszawy.
Forum to nie ma nic wspólnego z działalnością PSM i służy tylko wymianie informacji.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2018-01-09 10:18:10

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Firefox 57.0

Naprawa usterek

Pewnie do części z Was odezwał się wykonawca w celu naprawienia usterek po przeglądzie gwarancyjnym?
Mam pytanie, może ktoś z Was jest bardziej biegły w tych tematach...
Jeśli wykonawca poprawia pękniętą ścianę, to nie powinien ponieść też kosztów farby? Spółdzielnia twierdzi, że naprawa gwarancyjna obejmuje naprawę do stanu w momencie oddania mieszkania. Tyle, że mieszkanie było oddane 3 lata temu, od tego czasu jest urządzone i zamieszkałe, więc z jakiej paki ja mam ponosić koszty naprawy usterki? Tym bardziej, że akurat dla mnie wiąże się to z wielkim remontem, to są trzy ściany w centrum mieszkania, obejmuje to praktycznie całe mieszkanie (bez łazienki).
Czy faktycznie warunki gwarancyjne są zgodne z prawem?

Offline

#2 2018-03-02 19:12:48

Rafał91
Użytkownik
Dołączył: 2018-02-17
Liczba postów: 4
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: Naprawa usterek

Jeśli Wykonawca malował na biało na etapie budowy, a Pani przemalowała pomieszczenie, to może Pani całą ścianę pomalować - na biało. Zazwyczaj lokatorzy najczęściej dogadują się, że kupują farby, a pracownicy Wykonawcy malują wszystkie ściany na których były usterki.

Offline

#3 2018-03-05 09:19:28

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Firefox 58.0

Odp: Naprawa usterek

no chyba tak do końca nie jest [dblpt]) bo w umowie jest informacja, że mogę dokonywać adaptacji pomieszczeń, czyli mogę je malować. A skoro mogę malować, a wykonawca dopuszcza możliwość pękania ścian, to chyba powinni pokryć koszty tego ewentualnego malowania. Z resztą w kodeksie cywilnym również jest informacja, że w razie wystąpienia wady wykonawca ma obowiązek ją usunąć oraz pokryć koszty, które poniósł kupujący.

Offline

#4 2018-03-05 16:16:04

Rafał91
Użytkownik
Dołączył: 2018-02-17
Liczba postów: 4
AndroidChrome 64.0.3282.137

Odp: Naprawa usterek

To jeśli faktycznie jest taki zapis - to jak najbardziej może Pani tego żądać.

Offline

#5 2018-04-20 21:18:30

sakiewka
Użytkownik
Dołączył: 2016-08-04
Liczba postów: 22
Windows 7Chrome 65.0.3325.181

Odp: Naprawa usterek

chyba nie do końca tak jest. Otrzymaliśmy taki regulamin-użytkowanie mieszkania(czy coś w tym stylu)  w którym jest zapis że w przypadku zarysowań, pęknięć itp spółdzielnia naprawi ale nie pomaluje. Musiałabym to znaleść, bo nie jestem w stanie teraz zacytować zapisu. To taka jakby broszura była ale pamiętam, bo sama na to zwróciłam uwagę bo pęknieć mamy sporo :-/

Offline

#6 2018-04-23 06:56:51

oluslava
Użytkownik
Dołączył: 2015-03-05
Liczba postów: 143
Windows 7Firefox 59.0

Odp: Naprawa usterek

Owszem, jest regulamin- ale jest on sprzeczny z kodeksem cywilnym. Poza tym, regulamin otrzymaliśmy po odbiorze mieszkania- natomiast w umowie nie ma takich informacji, nic takiego wcześniej nie podpisywaliśmy. Jest to nieuczciwe ze strony Spółdzielni, ale tylko gadać sobie możemy, bo na zarzucanie paragrafami i pisma nie odpowiadają. Ostatecznie będzie tak, jak oni ustalają, bo przecież im sprawy w związku z tym nie wytoczę [dblpt](

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
mta-nicelife - eclipsrpg - vixsiarze - pssrforum - tama